- De Robots komen in de Nacht van de Vrijdenker
- Het Atheïsmedebat (1)
- Het Atheïsmedebat (2)
- De Nacht van Hans Achterhuis
- De Nacht van Bas Haring
- De Nacht van Herman Boel
- De Nacht van Farah Focquaert
- Mijn strijd voor gendergelijkheid en vrouwenrechten voor Iraanse en andere vrouwen
- Naar een vernieuwd, biologisch geïnformeerd feminisme
- Ignaas Devisch: Pleidooi voor een rusteloos leven
- Over de noodzaak en de spelregels van het kritisch denken
- Utopisch denken voor realisten
- Transhumanisme en de toekomst van de mens
- Naar een schuldloos strafrecht? (1)
- Naar een schuldloos strafrecht? (2)
- Durf te twijfelen (1)
- Durf te twijfelen (2)
- De Nacht van Blom en Boudry
- De Nacht van Montasser Alde’Emeh
- De nacht van Leven na de Dood van Johan Braeckman
- De Nacht online of offline?
- Empathie en de vluchtelingencrisis. De Nacht van Ignaas Devisch
Podcast: Download

Waarom geloven mensen in mythes? Wat maakt ons zo vatbaar voor goedgelovigheid? Waatom zijn complottheorieën en kwakzalverij zo aantrekkelijk? Herman Boel vertelt het jullie allemaal in deze lezing van De Nacht van de Vrijdenker.
Vandaag horen jullie weer een opname uit De Nacht van de Vrijdenker. Deze keer horen jullie de lezing van Herman Boel. We hebben Herman eerder al geïnterviewed naar aanleiding van zijn boek 666 leugens die iedereen geloofd. Dat boek is ondertussen ook in het chinees vertaald en Herman heeft niet stilgezeten, want onlangs publiceerde hij het boek 555 feiten waar niemand iets aan heeft en binnen kort komt er een nieuw boek van hem uit genaamd 444… en de rest van de titel houden we nog als verrassing.
De opname is niet van de kwaliteit die jullie gewend zijn. Deze lezing ging tegelijk door met het Atheïsmedebat die jullie in aflevering 209 en 210 hoorden. Bijgevolg heb ik men andere, minder goede opnemer moeten gebruiken en doordat ik niet in beide zalen tegelijk kon zijn heb ik geen ideale positie voor het toestelletje kunnen bepalen.
Toch hoop ik dat jullie ervan genieten. Hier is Herman Boek.
Feynman zei:
Het eerste principe is dat je jezelf niet voor de gek moet houden, en jijzelf bent de gemakkelijkste persoon om voor de gek te houden. Je moet daar dus heel voorzichtig mee zijn. Eenmaal je jezelf niet voor de gek hebt gehouden is het gemakkelijk om andere wetenschappers niet voor de gek te houden. Je hoeft alleen maar op een conventionele manier eerlijk te zijn.
Wees de eerste om te reageren