Mythes over Hersenen deel 1 van 2

Play

Hebben sommige mensen een dominante linkerhersenhelft en andere de rechter? Is Mozart goed voor de ontwikkeling van de hersenen? Is een glas rode wijn goed voor je hersenen?

Inleiding
Goeiedag, het is vandaag zondag 25 mei 2025, ik ben Jozef Van Giel en dit is de 463ste aflevering van deze podcast.
Vandaag horen jullie een opname van 3 juni 2024 in het Jessa Ziekenhuis in Hasselt. De opname is gemaakt door een skepplid met behulp van zijn iPhone. Ik heb aanvankelijk getwijfeld om te publiceren omdat het een akoestische opname is, maar uiteindelijk is ze wel goed qua verstaanbaarheid. Er zit een beetje galm is, en wel wat achtergrondlawaai, maar niet echt storend.
Tijdens deze lezing bespreekt Wietse Wiels, voorzitter van Skepp en arts neuroloog van beroep, mythes over de hersenen. Ik vond het wel leuk om deze aflevering “Hersenschimmen” te dopen.
De opname duurt anderhalf uur. Ik heb hem dus opgesplitst in twee delen.
Vandaag horen jullie het eerste deel.
Mythes over Hersenen.
Het citaat
Het citaat van vandaag komt van Sam Harris.
Harris is een filosoof en vooral bekend van de Four Horsemen, vier mensen die na de aanslagen van 11 september 2001 op de twin towers in New York samen kwamen en boeken schreven over de schadelijkheid van religie. De andere drie horsemen waren Richard Dawkins, Christopher Hitchens en Daniel Dennett. Aanvankelijk zou Ajaan Hirsi Ali daar ook bij zijn, maar dat is mislukt omwille van bedreigingen die ze kreeg.
Harris schreef toen het boek “The End Of Faith”. Daarnaast heft hi jook enkele podcasts en was hij dikwijls te gast in discussies op de televisie met predikanten.
Harris zei:

Hoe cynisch kan je zijn: God geeft je een boek met onduidelijke instructies om de puzzel van het leven op te lossen en als je het niet correct kan ontcijferen, dan moet je tot in de eeuwigheid branden in de hel.

Bronnen

Wees de eerste om te reageren

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.